Miasta walczą o 1Gb/s światłowody od Google

W lutym Google ogłosił działający na wyobraźnię plan podpięcia do internetu przynajmniej 50 tysięcy amerykańskich gospodarstw domowych przy pomocy światłowodu o przepustowości 1Gb/s. To przepływność około 20 razy wyższa, niż obecnie dostępne na amerykańskim rynku. Teraz kolejne amerykańskie miasta starają się zwrócić na siebie uwagę Google, aby to właśnie u nich została zbudowana zapowiadana przez firmę infrastruktura.
Pomysł wydaje się być iście wizjonerski i takie też motywacje deklarował Google informując o zamiarach jego realizacji. Niewyobrażalna szybkość, dobra cena, liczba gospodarstw domowych objętych programem od 50 do 500 tysięcy. Firma deklaruje, że bardziej niż przedsięwzięcie biznesowe ma to być eksperyment, mający wykazać, jak można wykorzystać tak niezwykłe łącza, jak zmieni się pod ich wpływem internet, sposób korzystania z niego i sami internauci.
Tymczasem kolejne amerykańskie miasta stają do (marketingowej) walki o superszybkie łącza. Kilka tygodni temu stolica stanu Kansas, ponadstutysięczna Topeka żartobliwie zadeklarowała zmianę nazwy na „Google, Kansas”. Teraz uwagę zwrócić chce na siebie położone na wschodnim wybrzeżu Baltimore, Maryland. Miasto przedstawiło postać „Cara Google” (ang. „Google Czar”), który ma lobbować w Google na rzecz zlokalizowania światłowodów w Baltimore. Carem zostanie prezes miejscowej firmy z branży IT (stanowisko sprawować będzie społecznie). Grupa mieszkańców Baltimore stworzyła też reklamującą miasto stronę internetową BmoreFiber.
Cóż, w Polsce pod łącze o przepływności 1Gb/s podpinano by całe miasta…
Nowszy news: Jak klikają mobilni? – sprawdź w raportach twojego konta AdWords
Starszy news: Click-to-call już w polskich AdWords
Tagi: firma Google, usługi Google
Podobne posty:
- W Google nowe „bezpośrednie odpowiedzi” o połączeniach lotniczych. Także w Polsce
- Reklama na kołpakach samochodu…
- Google w Turcji :)
- Wirtualna reklama w wirtualnym świecie. Second life, czyli reklama przyszłości
- 2 zmiany w GMaps, o których warto wiedzieć
Osoby które odwiedziły tą stronę znalazły ją szukając:
- 1gb/s cena łącza światłowodowego
- cena łącza 1gb
- google światłowód
- internet światłowodowy 1gb/s
- internet w rosji swiatłowody
- światłowód 1gb internet
- światłowody 1gb
- wałcz internet światłowód