Jak właściwie wygląda długi ogon?

Wiele już napisano o możliwościach wykorzystania długiego ogona – zarówno w PPC, jak i SEO. Długi ogon to nazwa jednego z typowych rozkładów statystycznych, opisujący sytuację, w której, przykładowo, na nietypowych, mało popularnych produktach, których jest jednak bardzo wiele, można wygenerować dużą sprzedaż.
W realiach search marketingu drogą do długiego ogona są słowa kluczowe. Jak je dobierać? Są dwie szkoły. Pierwsza zakłada dobieranie mniej popularnych słów. Idea jest taka, że użytkownicy posługujący się takimi słowami mają ściśle sprecyzowany cel szukania, więc wyższe jest prawdopodobieństwo, że klikną i dokonają konwersji. To podejście było źródłem sukcesów firm takich jak Amazon czy Netflix – nieograniczani pojemnością magazynów, mogą oferować klientom miliony produktów.
Drugie podejście do strategii długiego ogona to dobieranie fraz kluczowych składających się z wielu słów. Używa się tu dowolnych słów (niekoniecznie nietypowych), ale wielość możliwych zestawień tworzy wiele unikalnych fraz. Podobnie jak w pierwszym przypadku, frazy takie dają dużą szansę na trafienie w potrzeby klienta.
Niektórzy marketingowcy nie wierzą w używanie przez szukających zapytań złożonych. Jednak raport przedstawiony ostatnio przez Hitwise pokazuje typowo długoogonowy rozkład długości fraz. Badając zapytania do wyszukiwarek w USA, w marcu 2010, Hitwise wykazał, że choć zapytania składające się z jednego słowa są wciąż najpopularniejsze, to mają minimalną przewagę nad zapytaniami dłuższymi.

Oto jak ów rozkład wygląda na wykresie:

Przedstawione wyniki to nic innego jak empiryczny dowód na istnienie zjawiska długiego ogona.
[źródło: What The Long Tail Of Search Actually Looks Like]
Powyższy tekst zawiera prywatne poglądy Autora. Niekoniecznie muszą odzwierciedlać one poglądy Redakcji.
Nowszy artykuł: Czy Apple stworzy własną wyszukiwarkę?
Starszy artykuł: Szaleństwa nowego interfejsu Google
Tagi: badania internetu, long tail - długi ogon
Podobne posty:
- Długi ogon w SEM — 3 przykłady i 5 rad
- Poszukiwanie długiego ogona w internecie
- Empikowi wyrósł długi ogon. Czym jest the long tail?
- Najpopularniejsze zapytania. Co z nich wynika?
- Reklama video w Sieci reklamowej Google AdWords
Osoby które odwiedziły tą stronę znalazły ją szukając:
- strategia długiego ogona
- sprawnymarketing pl długi ogon
- jak wyglada ogon
- ogon rozkładu
- ogon
- dlugiego ogona strategia
- strategia dlugiego ogona
- strategia „długiego ogona”
- jak wyglonda ogon s
- jak wygląda włąściwy długi ogon
|